Wszystko, co musisz wiedzieć o żelach do przedłużania paznokci

Natalia
single-image
Blog » Porady » Wszystko, co musisz wiedzieć o żelach do przedłużania paznokci

Marzysz o pięknych i długich paznokciach, ale nie jesteś mistrzynią ich zapuszczania? Nie martw się! Wystarczy, że użyjesz żelu do przedłużania paznokci, a zapewnisz sobie idealny manicure na kilka tygodni. Jak pracować z żelem budującym do paznokci? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Perfekcyjny manicure dzięki żelom do przedłużania paznokci

Żel ten to specjalna masa, która utwardza się pod wpływem promieniowania UV lub LED. Nakłada się go na naturalną płytkę paznokcia, a następnie formuje. Można z jego pomocą przedłużyć paznokieć, wykorzystując do tego specjalne formy, które usprawniają pracę. Wystarczy nakleić je na spód paznokcia. Po naświetlaniu żel staje się twardy i trwały, zapewniając idealny manicure do 4 tygodni.

Oznacza to, że nawet jeśli masz krótkie paznokcie, to dzięki żelowi budującemu do paznokci możesz cieszyć się naprawdę długimi pazurkami. Wystarczy odpowiednio nałożyć go na Twoją płytkę. Oczywiście pierwsze próby mogą być trudne, ale z czasem na pewno będzie to coraz łatwiejsze. 

Co zapewni użycie takiego produktu? Paznokcie dowolnej długości i trwały manicure odporny na uszkodzenia – zapomnij o ścieraniu się lakieru. To także wzmocnienie naturalnych paznokci. Żel chroni płytkę przed uszkodzeniem i złamaniem, dzięki czemu może się ona zregenerować. To produkt przeznaczony zarówno dla profesjonalnych kosmetyczek, jak i pań, które próbują swoich sił w domu, robiąc manicure samodzielnie.

Dobry żel do paznokci dla początkujących – co musisz wiedzieć?    

Żel do paznokci dla początkujących powinien przede wszystkim mieć odpowiednią konsystencję, która ułatwi Ci jego aplikowanie. W przypadku osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia, sporym ułatwieniem będzie żel jednofazowy. Czym się wyróżnia? Tym, że łączy w sobie funkcje 3 preparatów: bazy, żelu budującego oraz topu. Dzięki temu nie musisz nakładać 3 osobnych produktów, wystarczy ten 1. Taka oszczędność czasu w przypadku osoby z małym doświadczeniem jest wręcz bezcenna. Żel możesz pokryć kolorowym lakierem, ale nie ma takiej konieczności – jasny róż lub nude wygląda bardzo ładnie i wiele kobiet decyduje się na stylizacje właśnie w tych kolorach.

żele do przedłużania paznokci_kobieta w salonie przedłuża paznokcie

Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie wybrać?

Zdajemy sobie sprawę, że ogromny wybór produktów na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Jak wybrać najlepszy preparat w rozsądnej cenie? Na szczególną uwagę zasługuje seria Palu Builder Gel. To samopoziomujące żele do przedłużania paznokci, które znacznie ułatwiają i usprawniają pracę nad idealnym manicure. Żel jest dostępny w 3 pojemnościach (15 g, 30 g, 50 g) i 4 kolorach (pink, white, cover, clear). Dodatkowo w wersji cover jest w pełni kryjący i doskonale kamufluje wszelkie niedoskonałości paznokcia.

Piękne paznokcie z żelem budującym do paznokci krok po kroku

Jak zrobić manicure przy użyciu żelu budującego do paznokci? Wystarczy zastosować się do naszych wskazówek.

  1. Przygotuj paznokieć. Musisz go zmatowić polerką, usunąć skórki oraz oczyścić płytkę paznokcia cleanerem. Żeby zwiększyć przyczepność żelu – użyj primera bezkwasowego.
  2. Nałóż warstwę żelu. Nie przesadzaj z jej ilością. Pierwsza warstwa powinna być bardzo cienka. Bądź precyzyjna i nie spiesz się. 
  3. Jeżeli przedłużasz paznokcie – do nakładania żelu użyj specjalnego szablonu / formy. Pozwalają one uzyskać wymarzony kształt oraz długość paznokcia. Ułatwiają także formowanie żelu.
  4. Nałóż łącznie 2 warstwy żelu do przedłużania paznokci, a każdą z nich utwardź w lampie UV/LED. Czas naświetlania zależy od mocy lampy oraz rodzaju użytego preparatu. Dokładnie zapoznaj się z informacjami producenta i koniecznie się do nich stosuj.

Jeśli nie używasz żelu jednofazowego – przed użyciem żelu nałóż bazę, a całość wykończ topem. Przed użyciem tego ostatniego możesz także nałożyć kolorowy lakier. Wszystkie te produkty naświetlaj w lampie zgodnie z zaleceniami producentów każdego z nich.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź też