Zaproszenie DIY na Komunię Świętą, które zrobisz w kilka minut!

Natalia
single-image
Blog » Porady » Zaproszenie DIY na Komunię Świętą, które zrobisz w kilka minut!

Czy wykonanie zaproszenia na Komunię Świętą musi być trudne? Nie wiesz, od czego zacząć i jakie materiały będą potrzebne do jego wykonania? Z naszego artykułu dowiesz się, jak w kilku prostych krokach stworzyć piękne zaproszenie na ten wyjątkowy dzień. Do dzieła! 

Czy zrobienie zaproszenia DIY na Komunię Świętą jest trudne? 

Zastanawiasz się, czy samodzielne przygotowanie zaproszenia jest skomplikowane? Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości, stworzenie personalizowanego zaproszenia może być bardzo proste i przyjemne. Jeśli lubisz wykonywać prace ręczne, mamy dla Ciebie propozycję. 

Zaproszenie na Komunię DIY to doskonały pomysł nawet dla osób, które nie są przesadnie uzdolnione plastycznie. Kluczem jest wybranie wzoru, który nie będzie zbyt skomplikowany. Oczywiście przy okazji powinien ładnie się prezentować. Nie wiesz, co wybrać? Pomożemy! Ale najpierw zerknij na to, czego będziesz potrzebować. 

Materiały potrzebne do wykonania zaproszenia DIY 

Aby rozpocząć tworzenie zaproszenia, będziesz potrzebować kilku podstawowych materiałów. Przede wszystkim, przygotuj sztywny papier, który będzie stanowił bazę Twojego zaproszenia. Szczególnie polecamy kolor kredowy lub biały. Będziesz potrzebować też drugiej kartki – może mieć nieco inny odcień, ale co najważniejsze – powinna być cienka. Dodatkowo, przydadzą Ci się klej, nożyczki, kolorowy cienkopis lub brokatowy pisak, szary sznurek (lub ewentualnie wstążka). Dobrze także zaopatrzyć się w specjalne ornamenty – liście w formie naklejki. Możesz jednak także je narysować lub po prostu wydrukować. Pięknie będą wyglądać także malutkie złote listki, które będą stanowić dodatkową dekorację. Dobrze także zaopatrzyć się w ozdobne złote litery do naklejania – albo pierwsza litera imienia Twojego dziecka, albo litery „IHS”. 

Jeśli chodzi o tekst w środku zaproszenia – możesz wypisać każde z zaproszeń ręcznie. My jednak polecamy wydrukowanie tekstu i wklejenie go do środka. Zaoszczędzisz czas i unikniesz też ewentualnych problemów. Jeśli pomylisz się podczas wypisywania zaproszenia, to cała Twoja praca związana z jego przygotowaniem pójdzie na marne. 

zaproszenie DIY

Ostatnim, ale bardzo ważnym elementem jest zaopatrzenie się w koperty. Nas szczególnie urzekają takie z szarego papieru. Będą doskonale współgrać z bielą i zielenią naszego zaproszenia. 

Mała podpowiedź: wykorzystując te materiały, możesz także przygotować także kartki komunijne DIY. 

Sprawdź też: Prezenty DIY na Dzień Kobiet. Sprawdź nasze propozycje!

Zaproszenie na komunię DIY krok po kroku 

Jak zrobić samodzielnie zjawiskowe, ale zarazem bardzo łatwe do wykonania zaproszenie DIY na Komunię Świętą? Przygotowanie go według naszego projektu jest wręcz banalnie proste. 

  1. Ze sztywnego papieru kredowego wytnij arkusz i złóż go na pół. Jego rozmiar powinien być dopasowany do koperty, w którą włożysz zaproszenie. Może więc ono być w kształcie kwadratu, jak i prostokąta.  
  1. Z drugiej kartki w kolorze białym lub kremowym (może to być nawet zwykła biała kartka) wytnij prostokąt/kwadrat nieco mniejszy niż baza zaproszenia.  
  1. Naklej mniejszy arkusz na większy. 
  1. Czas na przyklejenie ornamentu z liści. Jeśli nie uda Ci się kupić gotowego – wydrukuj go lub narysuj. Oczywiście wersja „kupna” będzie najszybsza. Jeśli jednak lubisz rysować, na pewno szybko sobie poradzisz z tym zadaniem. Najlepiej by ornament układał się w okrąg, ale jeśli listki, które kupiłeś lepiej będą wyglądać ułożone w kwadrat – to też dobrze. 
  1. Nadszedł czas na przewiązanie zaproszenia szarym sznurkiem bądź wstążką. Możesz to zrobić teraz lub na samym końcu, jak wolisz. 
  1. Wytnij białe koło. Powinno być trochę mniejsze niż naklejony ornament.  
  1. Naklej na nie złote ozdoby oraz inicjał imienia Twojego dziecka lub napis „IHS” – zależnie od tego, na którą wersję się zdecydowałeś. Napis możesz także wykonać za pomocą brokatowego markera lub żelopisu. 
  1. Przyklej w środku gotowy tekst zaproszenia. Zdecydowanie polecamy tę opcję, ponieważ zaoszczędzi Twój czas i pozwoli uniknąć pomyłek podczas wypisywania. 
  1. Zapakuj zaproszenie do przygotowanej koperty. 
zaproszenie DIY na Komunię Świętą

Zaproszenie gotowe? To co, czas na kartkę na Komunię DIY? 🙂 

Sprawdź też