TonTon Doll

TonTon Doll od Tiny Miny Design – kojarzycie? Zakładam, że  większość z Was nie kojarzy więc już Wam piszę o co chodzi. [TU KLIK] znajduje się blog, na który trafiłam jakiś czas temu.

Szczerze? Przepadłam!

Zobaczyłam projekt lalki i od razu zaczęłam wybierać kolory włóczek do zrobienia takiej. Nie sądziłam, że wyjdzie taka gigantyczna! Pierwszy raz zrobiłam nie lalkę, a lalę 🙂 Mierzy ona ok. 40 cm, przyznacie, że wielka, co?

Jej wielkość oczywiście przełożyła się na czas poświęcony na jej zrobienie – szczerze mówiąc ciężko mi nawet powiedzieć  ile godzin  spędziłam nad jej wydzierganiem. Zaczęłam jeszcze przed majówką i robiłam na raty. Myślę, że gdyby podliczyć czas spędzony nad zrobieniem tej lalki wyszłoby dobre kilkanaście godzin – jak nie więcej…

W podanym wyżej linku znajdziecie również wzór jak zrobić skarpetki, bolerko oraz beret dla lalki.
Lalkę oczywiście dziergałam z mojej ulubionej włóczki – Himalaya Everyday.

Użyłam szydełka 2.5 mm.

Oczka – oczywiście safety eyes w rozmiarze 12 mm.

Ja jestem nią zauroczona – a Wam jak się podoba? <3

13 myśli nt. „TonTon Doll

 1. Natalia

  A jak robiłaś włosy? najpierw to pewnie tak ja głowę – ile okrążeń? I jak potem dalej te włosy są przyczepione?

  Odpowiedz
 2. Bzdury Kury

  Zupełnie przypadkowo tu trafiłam…i przepadłam 🙂 Lala skradła mój czas – a raczej kradnie bo pomalutku powstaje wg wzoru. Zwykle wszystkie swoje zabawki robię „z głowy” – to jest pierwszy wzór, który NAPRAWDĘ bardzo mi się podoba. DZIĘKUJĘ 🙂 jak zrobię to się pochwalę

  Odpowiedz
 3. Gosia

  Piękna lala, oczu nie mogę od niej oderwać. Sama też coś próbuję szydełkować… Mam problem z rozszyfrowaniem angielskiego schematu. Może ma Pani to gdzieś przetłumaczone? Mistrzynią szydełka nie jestem i nie rozumiem tych skrótów. Będę wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *