Witaj

Szydełkować każdy może?

Takim zdaniem zaczynam tego bloga, ponieważ chcę pokazać, że robienie na szydełku to nie tylko stereotypowe robienie ?babcinych serwetek?, ale kreatywne hobby. Do szydełkowania potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość (cecha, której da się nauczyć) pomijając podstawowe elementy tej techniki tj. szydełko i włóczka. Będę starała się dokładnie przedstawiać jak zacząć szydełkować , w jaki sposób czytać symbole, oznaczenia i schematy robótek, przez co będziecie mogli poznać, że szydełko nie jest straszne, a miłe, przyjemne i kreatywne. Szydełko może stać się nie tylko Twoim hobby, ale może posłużyć Ci w oderwaniu od dnia codziennego i skupieniu się tylko na jednym ? tworzeniu.

Kiedy byłam młodsza podpatrzyłam u babci jak ona robi na szydełku czy drutach i od tamtej pory umiałam podstawy, ale tak naprawdę to dopiero od niecałych 2 lat zaczęłam się tym bardziej interesować. Internet  jest przede wszystkim głównym źródłem pomysłów. Na szydełku można zrobić praktycznie wszystko począwszy od najmniejszych dekoracji, do ubrań.

Mam cichą nadzieję, że mój blog będzie dla Was takim początkiem do podjęcia wyzwania i nauczenia się szydełkowania oraz stworzenia czegoś swojego i oryginalnego.

6 myśli nt. „Witaj

 1. Jajko

  Ula:)Jesteś Wielka:) Wstaw jakiś filmik jak się to robi.Moja ciocia tak samo jak Ty robi rózne dekoracje ,raz nawet próbowałam ,ale za dużo liczenia:D

  Odpowiedz
 2. Groszek

  Zawsze lubiłem ” zrób to sam ” 😀

  Ja to bym chciał taką dużą kurtkę na zimę z Baranka 😀 Liczę na Ciebie :*

  Odpowiedz
 3. Agata..........Ol

  Ula fantastyczny pomysł z tym blogiem,a zarazem znakomite pomysły
  na szydełkowanie ……….będę miała idealną ściągę…………jeszcze tylko nauka cierpliwości……pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *