Do pracy!

Sądzę, że nadeszła już odpowiednia pora, żeby przedstawić pierwsze kroki związane z robieniem na szydełku. Na początek jedyne co Wam potrzeba to szydełko (na początku obojętnie jaki rozmiar, ale im lepiej dopasowane do włóczki tym wygodniej), włóczka i cierpliwość 😉

Sprawę, w której ręce co trzymać już rozwiązuję : w prawej szydełko, w lewej włóczkę. W różnych gazetkach, książkach itp. pokazane są schematy, wzory jak wykonać daną robótkę. Dane schematy mają swoje określone symbole. Podczas każdego instruktażu będę umieszczać odpowiednie symbole do tego co wykonujemy, aby było Wam łatwiej w czytaniu schematów i własnym tworzeniu.

Każdą robótkę zaczynamy od zrobienia pętelki początkowej oraz łańcuszka. Dodatkowo filmik przedstawia jak zrobić oczko ścisłe, które wykorzystywane jest do robótek na bazie koła.


Oznaczenia w schematach:

oczkooczko łańcuszka

oczko ścisłeoczko ścisłe

P.S. To dopiero początek początków, niebawem kolejny filmik, wtedy już zaczniecie działać na poważnie:)

6 myśli nt. „Do pracy!

 1. pomalina

  hmmm, a po co się zamyka łańcuszek oczkiem ścisłym? i jak zakończyć łańcuszek bez robienia z niego kółeczka, tylko tak, żeby mi został prosty łańcuszek?

  Odpowiedz
  1. Ulaurszi Autor wpisu

   Tak jak napisałam w poście – oczko ścisłe jest do robótek okrągłych: serwetki, kwiaty itp. Łańcuszek kończy się wtedy kiedy masz zrobioną odpowiednią ilość oczek do danej robótki. Nie ma zakończenia łańcuszka – później robisz półsłupki, słupki itd. zależne od tego co jest w schemacie. Ale to będzie w kolejnym filmiku:)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *